- ЗАСНЕМАНЕ НА АРХИТЕКТУРНА ПОДЛОЖКА И ОГЛЕД НА МЯСТО – обикновено работата започва с оглед и заснемане на място, ако това е възможно, и изготвяне на архитектурната подложка.
2. ПЛАН ФУНКЦИОНАЛНО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА МЕБЕЛИТЕ – следващият етап от интериорното проектиране е изготвянето на фукционалното разпределение в различни варианти на обзавеждането и функционалните зони.
3. ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВИ СТЕНИ И БУТАНЕ НА СЪЩЕСТВУВАЩИ ТАКИВА СПРЯМО ОДОБРЕНОТО ФУНКЦИОНАЛНО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ – в случай , че одобреното разпределение налага изграждането или бутането на стени , се подготвят съответните чертежи , които обозначават на строителите какво е необходимо да предприемат .
4. ПЛАН Софит – това е чертеж от Част Архитектура – Вътрешен дизайн, представящ окачени тавани, осветление, инсталации по тавана.
5. ПОДРОБНИ РАЗГЪВКИ ПО СТЕНИ НА ВСЯКО ПОМЕЩЕНИЕ В ЖИЛИЩЕТО – даващи представа за точната електро и ВИК котировка на всяка точка.
6. 3Д ВИЗУАЛИЗАЦИИ – визуализациите Ви дават реална представа , как би изглеждал даден интериор , предварително , преди неговото реализиране. 3Д визуализациите са много полезни при тестването на различни цветове и материали , както и да осмислите по добре обемите в пространството.
7. ИЗГОТВЯНЕ НА РАБОТЕН ПРОЕКТ
Работният проект е техническата документация, която включва всички необходими чертежи, пригодни за изпълнение на одобрения идеен интериорен проект, при производството на мебели и строително-монтажните работи.
Обхваща изготвянето на следните чертежи :
- Изготвяне на техническа спецификация на заложените в проекта елементи и аксесоари – санитария, плочки, смесители, вградени части, осветителни тела и други;
- Проект електроразпределение – с котировки и отстояния;
- Проект ВИК разпределение – с котировки и отстояния;
- Проект тавани и осветителни тела;
- Проект настилки – съчетание на отделни типове подови настилки, според различните функционални зони и помещения;
- Чертежи на мебели – проектиране на специфични мебели за производство по поръчка и съгласуването им с изпълнителя.
- Офертни проучвания за мебели за изработка по поръчка, СМР дейности и др.
8. АВТОРСКИ НАДЗОР НАД ИЗПЪЛНЕНИЕТО
Авторският надзор дава възможност за повишаване отговорността от страна на изпълнителните екипи при извършване на строително-монтажните дейности. Чрез него се избягват погрешни интерпретации и неправилно тълкуване на отделните чертежи от страна на различните строителни работници, които работят по изпълнението на проекта. Решават се бързо и съобразно проекта въпроси по непредвидени ситуации, които са неизменна част от строително – монтажния процес. Включва:
- комуникация с изпълнителите
- консултиране при възникнали проблеми
- изготвяне на допълнителни чертежи при необходимост
- надеждна обратна връзка и комуникация с възложителя
- посещения на обекта по време на изпълнението
- посещения на магазината мрежа за избор на готови изделия и материали
9. РЕМОНТНИ И ДОВЪРШИТЕЛНИ ДЕЙНОСТИ
10. ПРОИЗВОДСТВО, ДОСТАВКА и МОНТАЖ на МЕБЕЛИ
11. ПЛАНИРАНЕ и БЮДЖЕТИРАНЕ на ВСИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ от ИНТЕРИОРНИЯ ПРОЕКТ